Jak zorganizować piknik rodzinny?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować piknik rodzinny?

Piknik rodzinny jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w większym gronie. Jak zorganizować idealne spotkanie w plenerze? 

Gdzie zorganizować piknik?

Gdy pogoda sprzyja i mamy trochę czasu wolnego, nie ma nic przyjemniejszego, niż spotkanie na łonie natury. Zorganizować je można zorganizować w parku, w lesie, na łące, na plaży, nad jeziorem i w zasadzie wszędzie, gdzie możemy zagospodarować kilka metrów kwadratowych naturalnej przestrzeni. Jeśli decydujemy się na piknik w publicznym parku warto wziąć pod uwagę, że w weekend może tam być wiele osób. Zatem, jeśli marzy nam się letnia sielanka na trasie, warto wybrać spokojniejsze i mniej uczęszczane miejsce. 

Co zabrać ze sobą na piknik?

Istotne będzie wygodnie miejsce do siedzenia. Może to być koc, pompowany materac albo lekkie, przenośne krzesła. To, na co cieszymy się najbardziej to smakołyki, którymi będziemy się zajadać. Warto postawić na łatwe w transporcie produkty. Jeśli stawiamy na owoce, lepiej wybrać takie, których nie trzeba zbytnio pokroić, wykrawać miąższu, na przykład winogrona, agrest, truskawki czy maliny. Mile widziane będą zdrowe i smaczne przekąski, zdrowe słodycze, ciasta bądź desery z wykorzystaniem sezonowych owoców i warzyw. Na rynku pojawiły się firmy cateringowe, które zajmują się dostarczaniem jedzenia na pikniki rodzinne, więc można sprawdzić się ich oferty.

Warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej (nakrycia głowy, filtry UV), a także środkach przeciwko owadom.

Atrakcje w trakcie pikniku

Najprostszym sposobem urozmaicenia takiego spotkania będzie zabranie ze sobą sprzętów sportowych. Mogą to być rakietki do badmintona, frisbee albo piłka.

Dobrym rozwiązaniem mogą być gry planszowe lub karty.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*