Trening personalny – czy może pomóc w zrzuceniu wagi po urodzeniu dziecka?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Trening personalny – czy może pomóc w zrzuceniu wagi po urodzeniu dziecka?

W natłoku obowiązków często trudno znaleźć moment dla siebie. Zrzucenie dodatkowych kilogramów po urodzeniu dziecka bywa szczególnie kłopotliwe, kiedy większość czasu poświęcasz opiece nad maluchem. Wizyta na siłowni to ostatnie, na co masz ochotę – i wtedy warto zdecydować się trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji. 

Co sprawia, że to właśnie trening EMS sprawdzi się dla młodych mam najlepiej? Przede wszystkim bez problemu znajdziesz dla niego miejsce nawet w najbardziej napiętym harmonogramie dnia. Pół godziny treningu personalnego z wykorzystaniem elektrostymulacji dwa razy w tygodniu gwarantuje takie same rezultaty jak pięć półtoragodzinnych sesji tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. To niezwykłe ułatwienie dla mam, którym zależy na zrzuceniu kilku kilogramów po ciąży, jednak nie mają one czasu i ochoty na wycieńczające ćwiczenia.

Na czym polega trening EMS?

Skuteczność treningu EMS wynika z wykorzystania specjalnego systemu MEON EMS, na który składa się wygodny kombinezon z wbudowanymi elektrodami, mieszczący się w kieszeni konektor oraz zaprojektowana przez doświadczonych trenerów aplikacja. Impulsy elektryczne dostarczane wprost do Twoich mięśni podczas treningu przypominają sygnały pochodzące z układu nerwowego i to właśnie dzięki temu ćwiczenia są o wiele bardziej efektywne, a w czasie jednej sesji jesteś w stanie spalić nawet 1200 kcal. Co ważne, elektrostymulacja pobudza równocześnie dziesięć głównych partii mięśniowych i nie musisz nawet sięgać po ciężary!

Ile kosztuje trener personalny?

Jesteś zainteresowana nowoczesnym treningiem EMS, ale obawiasz się, że koszt trenera personalnego przewyższa Twój domowy budżet? Zwróć uwagę na to, jak efektywny jest taki rodzaj aktywności fizycznej. Koszt sesji z trenerem personalnym szybko się zwraca, ponieważ są one o wiele wydajniejsze od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Cena treningu z trenerem personalnym to około 100 – 200 zł na godzinę, jednak wystarczą dwa spotkania w tygodniu, żeby zastąpić pięć dni samodzielnych ćwiczeń. Dodatkowo trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji zawiera w sobie usługę trenera personalnego, ponieważ trening EMS zawsze jest treningiem personalnym. Obecność wykwalifikowanego trenera jest konieczna, aby obsłużył on aplikację, odpowiednio dopasowując moc i częstotliwość impulsów elektrycznych do wykonywanych ćwiczeń. Cena może wydawać się wysoka, jednak bez wątpienia jest to usługa opłacalna, której efekty dostrzeżesz już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia treningu. Nie jest to też luksus zarezerwowany jedynie dla mieszkanek dużych miast. Studia MEON EMS, gdzie zapiszesz się na zajęcia z certyfikowanym trenerem personalnym, znajdziesz w wielu miejscach w Polsce, takich jak Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Opole, Poznań, Szamotuły i Wrocław. 

Jakich efektów oczekiwać?

Oczywiście, główną korzyścią wynikającą z treningu personalnego z wykorzystaniem elektrostymulacji jest szybki powrót do formy sprzed ciąży, jednak nie na tym kończą się zalety tych ćwiczeń. Decydując się na regularne sesje, możesz spodziewać się wielu zjawiskowych efektów, takich jak:

  • zmniejszenie bólu kręgosłupa,
  • poprawa krążenia krwi,
  • zauważalne polepszenie kondycji i większa wytrzymałość mięśni,
  • poprawa jędrności skóry i redukcja cellulitu,
  • duża oszczędność czasu,
  • lepsze samopoczucie.

Zapisując się na trening EMS, nie tylko zadbasz o swoje ciało, ale także pozwolisz swojej głowie na reset i wrócisz do swojego malucha ze zdwojoną siłą. Pamiętaj, że aktywność fizyczna może stanowić także formę odpoczynku, a w codziennej bieganinie warto znaleźć chwilę dla siebie.

Przeczytaj też: Sport w dwupaku. Jakie treningi może wykonywać przyszła mama i dlaczego nie warto z nich rezygnować?

Zdjęcie główne: materiały prasowe

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*